News

Junior Team Selection and Coaches 2018/2019

Welcome parents and players - Important Junior and Coach Details are below. Remember above everything is to have fun and enjoy the game .............. Read more

U10 and U11 Junior Rule Changes

Cricket legends Glenn McGrath, Alan Davidson, Greg Chappell and Mike Whitney have hailed the junior formats that are being rolled out across Australia Read more

Events

select
Select Grade:
Grade: SCCA:Division 2A Round: 11 26 Jan 19
Maroochydore   def   Burpengary
Grade: SCCA:Division 2A Round: 12 2 Feb 19
9 Feb 19
Burpengary   def by   Glasshouse
Grade: SCCA:Division 3A Round: 11 26 Jan 19
Burpengary   def by   Palmwoods
Grade: SCCA:Division 3A Round: 12 2 Feb 19
9 Feb 19
Maroochydore   def by   Burpengary
Grade: SCCA:Division 4 Round: 11 26 Jan 19
Burpengary   def by   Palmwoods Red
Grade: SCCA:Division 4 Round: 12 2 Feb 19
9 Feb 19
USC-Buderim   drew   Burpengary
Grade: BNJCA:Open CLARKE Round: 1 2 Feb 19
Redcliffe City Cyclones   def   Brumbies/Albany Creek
Grade: BNJCA:Open CLARKE Round: 2 9 Feb 19
16 Feb 19
Wilston-Norths/Toombul   def   Brumbies/Albany Creek
Grade: BNJCA:Under 14 LEHMANN Round: 1 2 Feb 19
Burpengary Brumbies   def by   Ferny Districts Green
Grade: BNJCA:Under 14 LEHMANN Round: 2 9 Feb 19
16 Feb 19
Sandgate - Redcliffe Pyne   def by   Burpengary Brumbies
Grade: BNJCA:Under 13 GILBERT Round: 1 2 Feb 19
Burpengary Brumbies   def by   Sandgate - Redcliffe Walters
Grade: BNJCA:Under 13 GILBERT Round: 2 9 Feb 19
16 Feb 19
Sandgate - Redcliffe Dixon   def   Burpengary Brumbies
Grade: BNJCA:Under 12 TRIMBLE Round: 1 2 Feb 19
Burpengary Blue   def by   The Lakes Red
Grade: BNJCA:Under 12 TRIMBLE Round: 1 2 Feb 19
Redcliffe City White   def   Burpengary Gold
Grade: BNJCA:Under 12 TRIMBLE Round: 2 9 Feb 19
16 Feb 19
The Lakes White   def by   Burpengary Blue
RankNameRunsGradeRound 
1 Mitchell Buckley111Under 14 LEHMANN2
2 Oliver Curley102Division 3A3
3 Brian Williams89Division 43
4 Kane Neilsen85Under 14 Symonds3
5 Brett Murray71Division 410
6 Tony m Nott71Division 48
7 Luke Williams67Division 3A10
8 Matthew Fielding67Under 14 LEHMANN2
9 Samuel Wilmot65Division 2A2
10 Mitchell Buckley63Under 14 Symonds3